Fotogalerie

Podvečer vítězů

29.11.2018 proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků soutěží Jižní Morava čte a Lovci perel. V programu vystoupili žáci literárně-dramatického oboru ZUŠ. Vítězové, jejichž pořadí je uvedeno v článcích v sekci "soutěže", obdrželi hodnotné ceny.

S knížkou je zábava

První program z nového cyklu určeného rodinám s malými dětmi proběhl 14. 11. za přítomnosti četného publika. Lenka Tillichová seznámila děti s panem Knížečkou a knihou Zuzanka a ježeček, ke které si tematicky připravila zábavné aktivity. 

Spisovatelka Petra Dvořáková besedovala s dětmi

Petra Dvořáková po roce navštívila naše město. Tentokrát se setkala s dětmi 1. stupně, kterým představila svoji knihu Julie mezi slovy. Děti odpovídaly na různé otázky a naopak v závěru besedy se mohly samy ptát na vše, co je zajímalo.

Pasování dětí na čtenáře knihovny

V září byli pasováni druháci a třeťáci obou základních škol na čtenáře knihovny. Děti dostaly průkaz čtenáře a malý dárek a setkaly se s královnou z knižního království. Všichni jí předvedli, že už umí číst a půjčili si svoji první knihu.

Den otevřených dveří 9.9.2018

Po roce a půl fungování v provizoriu, kdy probíhala rekonstrukce na kulturním domě, jsme slavnostně zahájili dnem otevřených dveří 9. září. Příležitost prohlédnout si nové, moderní prostory a zúčastnit se doprovodného kulturního programu si nenechalo ujít velké množství návštěvníků. Na zdárnou rekonstrukci dle návrhu ing. arch. Iva Ondračky si připili s ředitelem VKC Michalem Blažíčkem a místostarostou Petrem Kolářem. Knihovna nyní zaujímá celé patro kulturního domu a čtenářům nabízí komfort v podobě klidných míst k posezení, studovny a výškově dostupných, nasvícených regálů. Dětské oddělení je rovněž vybaveno zákoutímí, které děti rády využívají k posezení či poležení. 

Věra Sosnarová

Krvavé jahody - osobní zpověď paní Sosnarové, která byla spolu se sestrou a maminkou odvlečena po válce v květnu 1945 do zajetí na Sibiř, kde v nelidských podmínkách pracovaly téměř 20 let. O tom, jak nelehký měla život, co prožívá teď, jak moc ji ovlivnila minulost...to vše jsme se dozvěděli ze společného setkání 4. dubna (viz fotogalerie) 

     

Lookdesign tvorba webových stránek