Fotogalerie

Zážitky z přednášek a výletů v Akademii

Čas v Akademii běží neskutečně rychle. Sotva jsme v září zahájili 6. ročník, je tady prosinec a polovina programu je pro nás již milou vzpomínkou...

Výlet AVČ - Napajedla, Zlín, Vizovice

Cílem výletu, který se uskutečnil 12. června 2019, bylo mít PĚKNÝ DEN. Navštívili jsme Napajedla - barokní zámek, krásnou historickou památku. Zlín - Baťovu vilu, sídlo Nadace Tomáše Bati. Vizovice - tam nás zaujala sladká prezentace v Zámecké čokoládovně, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavého ze světa čokolády. Závěr cesty se uskutečnil ve firmě Rudolfa Jelínka, která se zabývá výrobou alkoholických nápojů, především destilátů. Máme za sebou, i přes tropické teploty, další krásný výlet. Cíl byl splněn :o)

Srdcovky Českého rozhlasu

Zdeněk Junák a Jiří Kokmotos - moderátoři Českého rozhlasu Brno opět dokázali zaplnit hlavní sál kulturního domu. Vtipné historky z rádia i z natáčení seriálu Četnické humoresky, písničky v podání Zdeňka Junáka, to vše pobavilo přítomné posluchače.

Slavnostní ukončení 5. ročníku

Ukončení 5. ročníku Akademie volného času se uskutečnilo ve středu 29. května a bylo velmi slavnostní. Za přítomnosti starosty Veselí nad Moravou pana Koláře a ředitele Veselského kulturního centra pana Blažíčka byly všem členům Akademie předány pamětní listy a kniha - kronika, která mapuje události pěti let činnosti. Je dílem členů AVČ. Jedná se o příjemné završení společně stráveného volného času.

Čas motýlích křídel - křest

Slavnostní křest knihy Čas motýlích křídel spisovatelky Martiny Bittnerové byl opravdu slavnostní. Role kmotry knihy byla přidělena paní Věře Heidlerové, která svým šarmem a vtipným proslovem pobavila a okouzlila naprosto všechny zúčastněné.

Noc s Andersenem 2019

Noc z 29. na 30. března byla výjimečná pro 20 dětí, které se rozhodly nespat doma - mohly si totiž vyzkoušet nocování ve spacácích v knihovně. Během večera byla na programu seznamovací hra BINGO, soutěž k 70. výročí nakladatelství Albatros, výprava do vodní elektrárny, čtení z knihy Prašina a tematicky laděné scénky. Ráno se ještě hrály hry a děti obdržely pamětní listy a pohlednice, které zaštiťoval Klub dětských knihoven SKIP. 

     

Lookdesign tvorba webových stránek