Fotogalerie

O jarních prázdninách děti soutěžily, malovaly a hrály scénky

Jarní prázdniny se uskutečnily v termínu 17. - 21. 2. Každé dopoledne probíhal program v knihovně, městské galerii nebo v kině a zúčastnilo se ho přes 80 dětí. 

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Lovci perel

26. listopadu jsme vyhlásili vítěze celoroční soutěže Lovci perel. Vyhlášení výsledků se zúčastnily děti s rodiči, program zpestřilo vystoupení žáků literárně-dramatického oboru ZUŠ. Největší počet perel - 119, nasbírala Michaela Nekardová. 

Spisovatelky Ester Stará a Zuzana Pospíšilová na ZŠ

Ester Stará a Zuzana Pospíšilová jsou uspěšnými autorkami dětských knih. Povídáním a představením své tvorby zaujaly i dětské posluchače ve Veselí n. Mor. Ester Stará besedovala se žáky 3.-5. tříd Církevní základní školy 21. listopadu, Zuzana Pospíšilová se žáky 3.-4. tříd ZŠ Hutník 27. listopadu 2019. 

Vypravěč Martin Hak nadchnul osmáky

Martin Hak 13. listopadu 2019 navštívil žáky 8. tříd Církevní základní školy, kde vypravoval příběh své babičky nazvaný O statečné babičce Jarušce. Nepoužíval žádné rekvizity, pouze pracoval se svým hlasem a žáky zapojoval svými dotazy. Byť vypravování trvalo více času než bylo naplánováno, bylo tak zajímavé, že je děti chtěly slyšet do konce. Martin Hak je svým programem přiměl přemýšlet, hledat souvislosti a vyjadřovat se.  

S knížkou je zábava v roce 2019

Celkem pětkrát proběhlo v roce 2019 setkání rodičů a jejich nejmenších dětí v prostorách dětského oddělení, a to v rámci projektu BOOKSTART (S knížkou do života). Interaktivní programy k určité knize si připravovala Lenka Tillichová, děti vždy přivítala s maskotem panem Knížečkou. Programy byly od začátku hojně navštěvovány a získaly na oblíbenosti. 

Zážitky z přednášek a výletů v Akademii

Čas v Akademii běží neskutečně rychle. Sotva jsme v září zahájili 6. ročník, je tady prosinec a polovina programu je pro nás již milou vzpomínkou...

Leden zahájí paní Věra Heidlerová literární přednáškou, přivítáme spisovatelku Martinu Bittnerovou, věnovat se budeme zdravému životnímu stylu a samozřejmě také trénovat paměť...

     

Lookdesign tvorba webových stránek