Fotogalerie

Čas motýlích křídel - křest

Slavnostní křest knihy Čas motýlích křídel spisovatelky Martiny Bittnerové byl opravdu slavnostní. Role kmotry knihy byla přidělena paní Věře Heidlerové, která svým šarmem a vtipným proslovem pobavila a okouzlila naprosto všechny zúčastněné.

Noc s Andersenem 2019

Noc z 29. na 30. března byla výjimečná pro 20 dětí, které se rozhodly nespat doma - mohly si totiž vyzkoušet nocování ve spacácích v knihovně. Během večera byla na programu seznamovací hra BINGO, soutěž k 70. výročí nakladatelství Albatros, výprava do vodní elektrárny, čtení z knihy Prašina a tematicky laděné scénky. Ráno se ještě hrály hry a děti obdržely pamětní listy a pohlednice, které zaštiťoval Klub dětských knihoven SKIP. 

Čtenáři roku 2018

Letošní slavnostní vyhlášení nejpilnějších čtenářů za rok 2018 se uskutečnilo 26. března. Děkujeme nejen oceněným čtenářům, ale také všem hostům, včetně pana Kolaříka, který již tradičně přijal pozvání na tuto akci a osobně popřál "vítězům".

Projekt BOOKSTART zahájil

Naše knihovna se připojila k projektu Bookstart (S knížkou do života), který podporuje rodiče, aby svým dětem již od útlého věku předčítali a vedli je ke knihám. Jednou za dva měsíce pro rodiny s dětmi do 4 let pořádáme program s cílem zaujmout svými interaktivními prvky ty nejmenší a seznámit je tak se zajímavou knihou. Tentokrát Lenka Tillichová s panem Knížečkou vybrala knihu Skříp, škráb, píp a žbluňk! 

Co se dělo o jarních prázdninách

Více než sto dětí se vystřídalo na prázdninovém programu, který probíhal každé dopoledne po celý týden. Děti odhalovaly utajený příběh, malovaly v galerii, soutěžily v knihovně i kině nebo tvořily komiksy. 

Podvečer vítězů

29.11.2018 proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků soutěží Jižní Morava čte a Lovci perel. V programu vystoupili žáci literárně-dramatického oboru ZUŠ. Vítězové, jejichž pořadí je uvedeno v článcích v sekci "soutěže", obdrželi hodnotné ceny.

     

Lookdesign tvorba webových stránek