E-knihy

Jak postupovat při stahování e-knih

Knihovny ve spolupráci s Palmknihami nabízejí svým čtenářům v rámci ročního čtenářského poplatku k vypůjčení cca 6 000 e-knih. Čtenář si z pohodlí domova jednoduše vypůjčí e-knihu přes on-line katalog knihovny, která se obratem zobrazí v knihovničce aplikace Palmknihy. V knihovničce najde přehled o vypůjčených titulech s viditelně označeným termínem vrácení. Výpůjční lhůta je 31 dnů a lze si půjčit až tři tituly najednou bez nutnosti připojení k internetu. 32. den se e-kniha sama vymaže z aplikace.

Postup pro čtenáře:

1. Je nutné být registrovaný v knihovně.

2. Zaregistrujte se na stránkách www.palmknihy (se stejnou e-mailovou adresou, která je uvedena ve čtenářském kontě katalogu knihovny).

3. Stáhněte si aplikaci Palmknihy do zařízení, které budete využívat ke čtení. Aplikace je ke stažení zdarma na Google Play pro Android (verze 4.1 a vyšší) nebo přes App store pro iOS (verze 8.4 a vyšší). Po vyplnění přihlašovacích údajů v aplikaci je vše připraveno na první výpůjčku.

Jak si vypůjčit e-knihu:

1. Přihlaste se do uživatelského konta online katalogu knihovny.

2. U vybraného titulu zvolte tlačítko „Půjčit e-knihu“.

3. Potvrďte, že souhlasíte s podmínkami e-výpůjčky, a zvolte „Vyžádat si e-knihu“.

4. Po stisknutí tlačítka se vám zobrazí oznámení o úspěšném provedení e-výpůjčky.

5. Na e-mailovou adresu vám dojde oznámení o uskutečněné e-výpůjčce.

Jak otevřít e-knihu:

1. Po instalaci a spuštění aplikace Palmknihy klikněte na záložku E-knihy, kde se zobrazí aktuální výpůjčky.

2. Klikněte na obálku vypůjčené e-knihy a následně „ČÍST“(kniha se začne okamžitě stahovat do zařízení).

E-knihy jsou kompatibilní pouze se čtečkami 4 Touch Light, C-TECH Lexis (EBR-61), Energy eReader Pro HD, inkBOOK Classic 2, inkBOOK Prime a na tabletech a mobilních telefonech s operačním systémem Android a iOS.