Najdete nás

Veselské kulturní centrum, z. ú.

Městská knihovna

náměstí Míru 667
698 01 Veselí nad Moravou

GPS: 48°57'6.545"N, 17°22'58.071"E

Najdete nás zde

 

O knihovně

Městská knihovna Veselí nad Moravou sídlí v budově kulturního domu v centru města. V roce 2017 započala její rekonstrukce zahrnující ztrojnásobení užitkových prostor a variabilní občasné využívání jejích částí pro některé kulturní akce a plesy. Návrh vypracoval městský architekt ing. arch. Ivo Ondračka a náklady byly financovány z rozpočtu města. Rekonstrukce byla dokončena v roce 2018 a knihovna znovuotevřela v září téhož roku.

Kromě kompletně renovovaného dětského oddělení se zvětšily prostory oddělení pro dospělé s mnoha čtenářskými zákoutími se sedacím nábytkem. Hlavním prostorem je vestibul s výpůjčním pultem a skleněným ochozem, dále přibyla studovna, šatna, sociální zařízení pro čtenáře a zázemí pro zaměstnance. Knihovna rekonstrukcí získala i skladové prostory a bezbariérovost díky výtahu. Je vybavená novými regály, mobilním nábytkem, klimatizací a také novou výpůjční technologií (systém Tritius, detekční brány, RFID čipy, selfcheck). 

Jelikož je knihovna součástí kulturního domu, může navíc využívat i další prostory, především ty s větší kapacitou. Naopak jiné akce pořádané zřizovatelem se odehrávají i v částech knihovny a ta se tak stala multifunkčním prostorem. Toto propojení je oceňováno odbornou i laickou veřejností. 

Lookdesign tvorba webových stránek