Stěhování a uzavření knihovny

Vážení čtenáři a návštěvníci! Naši knihovnu po roce čeká stěhování zpět na kulturní dům a z tohoto důvodu bude od 18. června do začátku září ZAVŘENO.

Uzavření se bude týkat obou půjčoven na Panském dvoře i na Hutníku. Vedle stěhování bude v této době probíhat mnoho dalších činností, které budou souviset se znovuotevřením knihovny na kulturním domě. Především pro vás chystáme nový výpůjční systém, jehož on-line katalog bude uživatelsky mnohem příjemnější a dokonalejší. Spolu s ním bude také nainstalován RFID systém, který zabezpečí knihy proti krádežím a urychlí samotné půjčování. Toto ale pro nás obnáší vlepit do každé knihy (cca 30 000 svazků) magnetický štítek a knihu nahrát do katalogu. Kromě půjčování knih a časopisů pro vás chystáme také výpůjčky e-knih, deskových her a hlavolamů. Pro snadné vracení knih mimo otevírací dobu nainstalujeme u vchodu do knihovny bibliobox.

Všechny knihy, které si vypůjčíte v době od 4. do 15. 6. vám budou automaticky prodlouženy a nebudou posílány upomínky.